www.jobs.cz - O-zóna: Co o Vás prozradí barevný test? - Zdeňka Tušková

Záznam diskuze z 18.08.2003, 16:00

V průběhu diskuse přístup z 1.653 počítačů a po ukončení diskuse prozatimní nárůst na 1.729 počítačů - tzn. minimální počet lidí, kteří shlédli diskusi)

Zdeňka Tušková
grafoložka a psychoterapeutka EQUILIBRIUM s.r.o.

Psychoterapii studovala v Česko-německém institutu pozitivní psychoterapie podle Dr. Peseschkiana. Velkým přikladem a učitelkou v grafologii pro ni byla již od 14 let paní Dr. Julie Flanderková, nestor české grafologie.
Zabývá se nejraději kresebnými technikami a svoji práci směřuje hlavně na psychopatologii v rukopise. Specializuje se také na Lüscherův test a další barvové testy.
Je ředitelkou společnosti Equilibrium od roku 2000, prezidentkou Grafologické aliance České republiky (GRAAL ČR).

Společnost EQUILIBRIUM si dává za cíl podpořit zájem veřejnosti o psychologii (poradenství, kurzy, semináře) a zabývá se i podporou netradičních oborů, souvisejících s rozvojem osobnosti.


/
info@equilibrium.cz
Podle preference barev lze poměrně spolehlivě zjistit, zda směřujete ke změně zaměstnání, jaké máte potíže, a mnoho dalších informací...

Máte za úkol vybrat 4 nejhezčí lahvičky a jednu, která se Vám osobně nelíbí a napsat, v jakém pořadí jste je vybrali.
Z barevného testu se dozvíte o sobě mnoho zajímavého, ale i věci, které sami možná jen tušíte...

- Mám rád/a .......... barvu. Co to o mne vypovídá? - Jak souvisí s psychikou výběr barev oblečení? - Jakou barvou doplňků mám zvolit do místnosti, která je vymalovaná určitou barvou, abych se v ní cítila dobře? - Moje preference barev se mi mění podle nálady. Jak mohu věřit barevnému testu, když zítra by byl výsledek jiný?

Libor Maly
[18.8.2003 - 12:24:03]

Lahvicky v poradi:

14, 12, A5, 74

Dekuji a tesim se ...


Dobrý Duch [18.08.2003 - 15:58:34]
Milí přátelé, vítám vás u další on-line diskuze. Dnešním hostem je paní Zdeňka Tušková z EQUILIBRIA. Jestliže se chcete dozvědet něco více o vás, pak neváhejte a vyberte si 4 nejhezčí lahvičky a jednu, která se Vám nelíbi. Paní Tušková je již připravena odpovídat na vaše příspěvky. váš Dobrý Duch


Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:01:52]
Dobrý den, vážení čtenáři,

Vítám Vás u barevného testu Aura-Soma, jehož autorkou je anglická farmaceutka paní Vicky Wallová.

Dnes se můžete spolu se mnou podívat, co vše lze o sobě z takového testu zjistit, ikdyž možnosti jsou na těchto stránkách omezené a test nemůže postihnout všechno to, co se z něj dá určit při osobní návštěvě, kde s klientem mohu zkoumat „naživo“ různé barevné kombinace.

Příjemně strávený čas Vám přeje
Zděnka TuškováTomino
[18.8.2003 - 13:41:51]

Mne se libi lahvicky v poradi: 48, 41, 73, 22. Nelibi se mi lahvicka 102. Co o me muzete rict? Co vsechno se da lahvickami Aura Soma zistit o cloveku? Dekuji.

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:03:47]
Člověk, který toho od sebe i od druhých hodně očekává.Potřeboval by si vyjasnit svůj životní úkol a najít trochu více radosti.Navenek se jeví jako silný,ale uvnitř má tendenci vyčítat a pořád říká „kdybych jen býval...“. Nedovede využít svých talentů, je zbytečně skromný.

Bylo mu v životě naloženo příliš mnoho zodpovědnosti. Ve skrytu duše trpí různými úzkostmi,které překonává někdy s menšímí i většími úspěchy.
Vše, čím se zabývá, dělá s odhodlaností a rozhodností.

Doporučuji, aby se podíval blíže na souvislosti, nebot se zdá, že vnímá různé části situace odděleně a nevšiml si, že dohoromady vytvářejí jiný obraz, který není pouze jejich jednoduchým součtem. Potřebuje pochopit celek, něco ve svém životě nevidí. Jednoduše řečeno, vhodné by bylo zadívat se blíže na konflikt, který v současné době v sobě nosí a přijatelným způsobem ho vyjádřit ale nevyhýbat se mu. Kořeny je možné odhalit ve vztahu k rodičům.

Na tělesné úrovni se takový rozpor může projevovat sníženou imunitou, v horším případě může podporovat vznik alergie.

Přeji mnoho vědomých sil, nebot nacházíte radost v jednoduchosti a milujete dobrodružství.


Druhá část otázky:
test se zabývá hlavně emotivní složkou osobnosti, je z něj možné vyčíst i informace o vývoji osobnosti, kde jsou problémy, jaký má jedinec vztah k sobě, k druhým, k práci atd.euria
[18.8.2003 - 12:37:27]

Jak by mela barevne vypadat "kancelar" HR Managera? Lide ke mne prichazeji s zadosti o radu, zazivam s nimi jejich radosti i starosti, prozivame spolu smutek i stesti. pracuji tedy vice nez kdo jiny s jejich emocemi a city. proto vim jak dulezite je prijmout je taci jaci jsou v prostredi, ktere je neagresivni, harmonicke a nepripomina jim ani kancelar ani ambulanci. na druhe strane, pro mne jako HR Managera by melo byt stimulujici a napomocne k soustredeni, protoze takhle hezke prostredi by nejspis ukolebalo i mne. :o) dekuji a preji hezke odpoledne!

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:06:22]
Barvy prostoru jsou velmi důležité a silně na nás působí. Stručně řečeno, červená plsobí dráždivě , bílá mnohdy unavuje oči, oranžová dodává život, elán, dynamiku, žlutá působí radostně, modrá je uklidňující, růžová dodává pocit pohodlí, komfortu a dobré nálady.

záleží vždy ještě na odstínech těchto barev. K většímu sebepřijetí se používá růžová barva, která také mírní agresivitu, ale zároveň příliš netlumí aktivitu. v případě interiéru HR Managera bych tuto barvu doporučila v kombinaci s nějakou další barvou, podle toho, jaká je Vaše osobnost. Je vždy nutné zařizovat místnost tak, aby odpovídala mentalitě osoby, která ji nejvíce používá.Libor Maly
[18.8.2003 - 12:28:47]

Jeste jsem zapomel, nelibi se mi 78 asi...

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:09:36]
Dobrý den, pane Libore,

jste člověk jasného myšlení, který se učí ze svých chyb, ale potřeboval byste se více prosadit. Obáváte se užívat si života a radosti. Největším Vaším problémem se zdá být smutek. Potřeboval byste nabrat jasný směr v životě a pochopit vztah ke své matce. Tím se Vám podaří otevřít cesta k vyřešení problému s komunikací a přílišnou potřebou péče ze strany ostatních.

Ve Vašem případě bych se zaměřila na řešení vztahu k ženám, vyjádření pocitů i velké intuice, kterou máte. Máte spisovatelské nadání, které se projeví až poté, co se Vám podaří zlepšit komunikační dovednosti.Táňa
[18.8.2003 - 12:03:20]

Na oblečení mám ráda barvu černou, bílou, růžovou, červenou a modrou (dle barevné typologie jsem zimní typ). Při zařizování bytu preferuji úplně jiné barvy - přírodní, béžovou, hnědou, bílou, zelenou. O čem to vypovídá? Předem děkuji za odpověď.

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:11:16]
Milá Táňo,

Vaše barvy o Vás vypovídají, že jste velice energická osoba ve společnosti, doma potřebujete uzemnění, zázemí , růst.

Barevný test ale nemohu dělat tímto způsobem, snad jen pouze obecně, pokud se o sobě chcete dozvědět něco více, vyberte lahvičky podle návodu.


ASA
[16.8.2003 - 21:12:15]

Dobry den,chtel bych se zeptat co o me vypovida,pouzivam pri barevnych testech vzdy vyrazne barvy treba zlutou,cervenou a oranzovou a nemam uspech na pohovorech,osobne si myslim,ze maji personaliste strach z takove osoby

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:12:15]

Osobně se neodvažuji posuzovat, co si o Vás personalisté myslí. Nejsem ani schopná posoudit uvedené barvy, neznám jiné Vaše preference a také nevím, které barvy jsou pro Vás nepřijatelné apod.

Na tuto otázku Vám nemohu odpovědět ani obecně, neboť jste si u mě test nedělala.

Oranžovou, červenou a žlutou mohou mít rády veselé a aktivní povahy, nebo také lidé, kteří se nacházejí v šoku.


Kadlecová
[15.8.2003 - 10:17:48]

Vybrala jsem si 92, 63, 40 a 31. Nelíbí se mi 102.
Co Vy na to ?

Děkuji

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:13:15]
Dobrý den, paní Kadlecová,

děkuji Vám za Váš dotaz. Jste člověk, který se pohybuje v manipulativním prostředí. Otevřela jste své srdce a možná jste byla druhými také využívána. Následkem toho prožíváte zklamání. Nesnažte se, prosím, zachraňovat muže a „vyvádět je z lesa“.

Musím říci, že přestože jste zbavená iluzí, uchovala jste si úžasnou schopnost intuitivné¨ího vnímání. To na druhou starnu může mít vliv i na to, že neumíte dobře zacházet se svým časem a prostorem. Také jste diobře nevyužila svého mládí. Cítíte se být vnitřně trochu ve vězení, potřebujete více relaxovat a svobodně dýchat.

Vaším problémeme by mohla být tíseň z malého, či velkého prostoru nebo z výšek. Tento problém vymizí, až zvládnete pochopení svých hranic. Tam ,kde končí svoboda toho druhého, začíná Vaše.

Potřebujete seberealizaci a možnost důvěřovat svému okolí. Chtělo by to přátelské pracovní mikroklima.

Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem životě.


Petr
[14.8.2003 - 21:44:17]

Dobrý den paní Tušková,

zaujali mě barevné lahvičky a tak jsem jich několik podle pokynů vybral. Tímto si Vás dovoluji požádat o posouzení mého výběru a sdělení co jsem Vám na sebe prozradil. Jako první je lahvička 3, následují 63, 68 a 95. Nejméně se mi dnes líbila 72.

S přáním příjemného dne

Petr K.

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:19:27]
Milý Petře,

Váš výběr prozrazuje povahu člověka, který má velké srdce. ve velké míře se snažíte naplnit očekávání jiných lidí, Máte schopnosti být umělcem, zvlášt vhodná by pro Vás byla činnost v ekologii.Také by byla pro Vás vhodná i práce pro nějakou dobročinnou organizaci.Neutápějte se ve svých negativních pocitech,to Vám překáží zejména ve chvíli, kdy chcete videt pravdu. to se projevuje zejména ve vztahu k autoritám.

Na Vašem testu je vidět Vaše schopnost růstu. Test dokonce předjímá něco nového a neočekávaného ve Vašem životě.Jste schopen růstu hlavně ve vztazích a pohlížíte na ně jako na výzvu k překonání.

pokud mohu poradit, odpoutejte se od drobných záležitostí každodenního života a přesunte pozornost ke svému vnitřnímu světu, abyste poznal příčiny vytváření vztahů,ve kterých je vždy určitá závislost.


Rado
[14.8.2003 - 6:15:00]

Myslim si, ze clovek je tvor od prirody originalni a individualni a tudiz kazdemu se libi neco jineho.V barvach jsou vsak navic urcita pravidla!Tmavost/svetlost:Tmavsi barvy jsou vice impozantni a elegantni ale nekdy muzou vytvaret depresivni pocity,za to svetle jsou jemnejsi.Studenost/horkost barev:kdyz napriklad budeme malovat obraz, do popredi pouzime teplejsi barvy,kdezto do pozadi studenejsi.Je to tim,ze teplejsi jsou intenzivnejsi a ostrejsi,cim jsme okem dal,tim nam oko vic a vic nemuze zaostrit a tak jsou na rade svetlejsi barvy. Oko cloveka na barvu ma urcity nazor a mozek na to urcitym zpusobem zareaguje,podle toho jakou ma clovek zrovna naladu,proto to neni vzdycky stejne a na kazdeho to pusobi jinak. Proto jsou barvy pro me tak uzasne!!!
K Vasemu ukolu bych nejradsi vedel jestli je na vyber pouze z jednoduchych barev nebo i z odstinu jedne barvy?..kdyby to melo byt jen z jednoduchcych barev, tak bych nejprve zvolil cernou, dale modrou, nasledoval bych fialovou a cervenou. Osobne se mi nelibi zelena.

S vasimi moznymi vysledky souhlasim..muze to vypovidat hodne,ale nechapu jeste porad, jakou souvislost by to melo s mymi moznymi problemy, nebo zda směřuji ke změně zaměstnaní :o)?...po pravdě jsem jěště student.

děkuji..odpovězte mi prosim na rpacak@seznam.cz

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:23:05]
Dobrý den Rado,

děkuji Vám za milý příspěvek, vřele souhlasím.Samozřejmě , že velkou roli při výběru hrají také různé odstíny, ale hlavně i jejich kombinace.

podle Vašich preferencí máte snad trochu problém s trpělivostí, pokud byste chtěl šiřší rozbor, musel byste si udělat test podle návodu. V tomto testu je skutečně možné zjistit i to, zda se člověk chystá nebo by měl změnit svoje aktivity, včetně zaměstnání.

Přeji hezký den


Tereza
[18.8.2003 - 16:06:22]

Dobrý den!
Ráda byc se zeptala, co to vlastně je Lüscherův test? Jakým způsobem testuje a co mi o mně může prozradit?
Děkuji

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:28:12]
Milá Trezo,

Luscherův test je v psychologii znám od roku 1948. Jedná se o projektivní metodu. Má variantu tzv. velkou a malou. Jeho diagnostika má velmi široké užití. pomocí této metody zjišťujeme trvalejší rysy osobnosti i aktuální psychický stav.


Zuzka Oplatková ze Zlína
[18.8.2003 - 15:47:49]

Pekne Vas zdravim ze Zlina.
Mozna Vam to jmeno neco rika... :-) Mamka mi o Aura-Some vypravela, kdyz se mi v sobotu vratila domu..a ty barvicky me proste fascinuji... Vybrala jsem si lahvicky v tomto poradi 50, 55, 54, 12 (dnes jsem vybirala znovu a treti pozici bych vymenila za 103). a ta, co se mi nelibi je 89. Co mi tento vyber lahvicek muze rict o soucasnem stavu? Chysta se mi nejaka zmena v zivote? (no, nakonec vime, ze jedinou konstantou tohoto sveta je zmena, ze ano :-) ale to bylo spis mysleno v praci-studiu, rodine, stehovani nebo tak neco...
zatim diky... :-)

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:40:29]
Dobrý den, Zuzko ze Zlína,

potěšil me Váš dotaz, na který velmi ráda odpovídám.

Jste skutečně v kontaktu se svými vnitřními pocity a se svou intuitivní inteligencí. Důvěřujete životu a máte velký talent pro komunikaci všeho druhu. Myslím, že i když je skutečně změna jedinou konstantou v našem životě, Vám nehrozí. Vy se radši obětujete a budete ze sebe vydávat velké množství enrgie. Dbejte ne to, zda Vaše obětování je z důstojných důvodů, ne pro naplnění potřeb někoho jiného. Začněte se zkoumáním svého vztahuk otci, tak je potřeba zažít pokoru. Příliš energie vydáváte ze sebe ven. Je třeba také něco přijímat.

Jste inteligentní a domáháte se dokonce i osobních objevů a odhalení (od vesmíru, života). Někdy k nim ale nemůžete dojít právě pro Vaši vnitřní staženost. Možná také věnujete příliš mnoho pozornosti detailům. Zbavte se, prosím, přehnaných očekávání a žijte.

Přeji Vám šťastný život.


Jana
[18.8.2003 - 15:31:20]

Vážená paní Tušková,

ráda bych věděla zda u Vás, probíhají kurzy grafologie a zda je možné získat platný certifikát.

Děkuji

S pozdravem Jana

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:45:15]
Dobrý den, Jano,

kurzy grafologie otvíráme každým rokem. platný certifikát je samozřejmostí. V říjnu tohoto roku probíhají písemné přijímací zkoušky. Informujte se, prosím, na podrobnosti e-mailem na adrese info@equilibrium.cz, nebo telefonicky na čísle 222 719 452. Nejlépe v příštím týdnu.

Na shledanou.


Honza Pospíšil
[18.8.2003 - 15:24:27]

Vážená paní Tušková,

byl bych rád, kdybych se o sobě něco dozvěděl, proto jsem vybral lahvičky č. 65,27,A13 a 28.
Nehezká je lahvička č. 102.

Moc Vám děkuji

Honza Pospíšil

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 16:56:57]
Dobrý den, pane Pospíšile,

v jádru jste skutečný bojovník. Víte, kde se nacházíte a km směřujete. Milujete svobodu a sílu. S materiální stránkou života problémy pravděpodobně nemáte. Máte pokrokové myšlenky, vášnivou povahu a odvahu. Neškodilo by íce asertivity, nežijete totiž v harmonii sám se sebou. Ve vztazích se jevíte být pasivní. Měl byste se také vypořádat s pocitem, že Vás někdo podvádí. Pokud jste žentý, nebo máte vážnou známost, zabojujte a k rozchodu nedojde. Zkuste se podívat na věci obráceně. Prvda bývá někdy úplně jiná, než jsme si mysleli. Možná cítíte příliš velký pocit odloučení a to žádnému vztahu nepřidá. Postavte se sám za sebe.

Další záležitost k řešení je strava a výživa. Dbejte na dobrou životosprávu.

Přeji hodně úspěchů a pěkný den.


ziri
[18.8.2003 - 16:57:36]

4, 14, 50, 53 líbivé a nelíbivá 102, děkuji.


Alena
[18.8.2003 - 14:11:08]

Vybrala jsem lahvičky s číslem 4, 14, 54 a A1. Nelíbí se mi lahvička 102. Těším se na informace a předem děkuji.

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 17:02:41]
Milá Aleno,

tento test mi skutečně nic neřekne. Možná způsob, který jste zvolila a preferované barvy vypovídají hlavně o opatrnosti ze sebe něco vyndat. Chcete, zdá se, spíše přijímat.

Chcete se opravdu o sobě něco dozvědět? Pokud ano, musím se orientovat způsobem, který je posán v úvodu této diskuze.

Přeji hezký den.


Klára
[13.8.2003 - 13:58:28]

Vážená paní Tušková,

ráda bych věděla o sobě něco více,a tak jsem vybrala lahvičky v pořadí: 4,16,62 a A4. Vůbec se mi nelíbí 102.

S přáním hezkého dne

Klára

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 17:13:09]
Dobrý den, Kláro,

jste vnitřně velmi bohatá osoba. Máte dobrou schopnost seberealizacea hodně pracujete. Máte dobré organizační schopnosti.

Máte však také tendenci k sebezničení, nedokážete si odpustit, držíte se starých zvyků a vzorců chování a obviňujete se za všechno možné. Jak to tak vidím, zamilováváte se zřejmě do nesprávných lidí. Učíte se být vrovnováze, ale po harmonii toužíte příliš. Z toho vyplývá, že ji asi nemáte. Nezrazujte sama sebe a pochopte, že vy jste tím jediným člověkem, který o sobě ve skutečnosti rozhoduje.

Mějte se krásně.


Yveta
[13.8.2003 - 9:58:42]

Vybrala jsem č. 4,3,51,101.
Nelíbí se mi 16.

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 17:21:56]
Milá Yveto,

jste človk s velkou autoritou, umíte řídit lidi. Abyste dokázala používat celou svoji přirozenou moudrost, nesměla byste vysílat k lidem dvojznačné poselství a musela byste zkoumat, co cítíte. Přestaňte se držet diety a dogmat. Jste velmi zaměřená na svůj intelektuální rozvoj. Přikláněla bych se k podpoře rozvíjení emocionální stránky. Tím si můžete jasněji uvědomit svůj smysl, a pak jej budete následovat bez ohledu na strach z konfliktů.

Přeji hodně úspěchů.


Nick
[13.8.2003 - 9:28:21]

Je možné , aby se mi líbyly všechny barvy?
Dokonce i tak , neoznačím tu která se mi nelíbí?

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 17:28:06]
Dobrý den, Nicku.

Samozřejmě, že je možné, aby se Vám líbily všechny barvy.

Je vidět, že jste dost zralá osobnost a přijímáte život ve všech jeho barvách takový, jaký je. Přeci jenom, ale! Nedokázal byste označit alespoň preferované kombinace?

Gratuluji Vám.


Phoenix
[11.8.2003 - 23:11:46]

Dobrý den, vybral jsem 96,10, 41, 42, nelibi se mi 102. jake informace byste mi o me rekla?

Dekuji.
Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 17:36:53]
Dobrý den,

reaguji na Váš dotaz. Pokud jste tento výběr udělal s nejlepším svědomím, nejedná se o test, který je prováděn s malou soustředěností, musím říci, že jste člověk, který skutečně vidí, slyší a myslí. Nadměrně se ale zabýváte minulostí a budoucností a unikáte z přítomnosti. Nedovedete si vytvořit prostor a směr nebo perspektivu, kterou potřebujete. Nacházíte se mimo rytmus přírody a nechápete, proč byste se měl dále rozvíjet. Toužíte po luxusu. Snadno si však osvojujete nové informace a tuto schopnost umíte dobře využívat.

Oslaďte si život a začněte ho používat.

přeji štěstí, ke kterému stejně směřujete.


ziri
[18.8.2003 - 17:00:39]

Paní Tušková, všimla jsem si, že většina lidí označila za nelíbivou lahvičku číslo 102. Čím to je? Jedná se o náhodu, nebo je to charakteristika dnešní společnosti či něco jiného? Děkuji.

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 17:48:29]
Dobrý den,

jste člověk, který je schopen přetvářet vizi v realitu a ví, že je cenné něco vědět. Vaší slabou stránkou je, že šíříte kolem sebe trochu chaos. Hluboko ve vém nitru jste ovládána určitými obavami a sama nevíte, odkud pocházejí. Možná by pomohlo zbavit se některých vzpomínek. Cíle si někdy stavíte příliš vysoko. Uvědomte si, že nejrychlejší způsob, jak dosáhnout cílů je postupovat krok za krokem. Řešte si problémy s vlastní mocí, jste totiž potenciálně velmi silná osobnost, nebojte se své síly a nebuďte smutná.

Odpověď na druhou otázku.

Skutečně musím říci, že se zde jedná o fenomén vpravdě civilizační. Shrneme-li význam tohoto jevu, zjistíme, že jde (a to velmi obecně myšleno) opravdu o zbourání naší pýchy a egoismu.


Zuzka ze Zlína
[18.8.2003 - 16:48:00]

Dekuji za krasnou odpoved. Potesila me, protoze to sedi...
jsem prekvapena az jak.... Ale barvicky nikdy nelzou, ze je to tak.... :-)

mejte se krasne...
Zuzka

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 17:52:40]
Milá Zuzko,

jsem ráda, že Vás moje odpověď uspokojila a těší mě, že Vám bude užitečná.

Přeji pěkný den.


Jitka, Praha
[18.8.2003 - 16:55:29]

Dobrý den, paní Toušková.

Nedalo mi to a na ty lahvičky jsem se také podívala. Líbí se mi 4, 40, 57 a 80. Nelíbí se mi 90. Můžete mi prosím sdělit, co to o mě vypovídá?

Barvy jsou vůbec zajímavé. Všimla jsem si u sebe (a protože se považuji za normálního jedince - věřím, že je tomu tak i u dalších lidí), že se ráno oblékám podle toho, jak se cítím. Když je mi fajn, vezmu si něco veselého, barevného. Když je mi "všelijak", vezmu si raději něco méně nápadného. Chápu, že podle toho se dá usuzovat na "aktuální psychický stav".
Nicméně je pro mě záhadou, jak kombinace barev a jejich volba může vypovídat o těch stabilnějších a dlouhodobějších rysech osobnosti. Je možné to vysvětlit stručně v několika větách?

Děkuji,

Jitka

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 18:07:51]
Milá Jitko,

trochu Vás zklamu. Není jednoduché dát lidem stručný návod, jak se rychle vyznat v psychlogii barev. sama jsem se tohle učila více než 7 let, abych poznala všechny zákonitosti, a troufám si tvrdit, že s největší pravděpodobností mám postaráno o studium do konce života. Kombinací barev je skutečně nesmírné množství.

Konkrétně k Vašemu výběru:
Jste hodně aktivní žena, spíše s tzv. "mužskými" vlastnostmi. Chybí Vám však více poznání sebe sama. Nebudete se pak cítit nepochopená. Jste dominantní a nedokážete se někdy vidět realisticky. Přitom tak moc toužíte po lásce. Tak u Vás dochází ke konfliktu mezi rozumem a city a tak nemůže dojít k integraci.

Možná máte zlost na ženy jako takové v důsledku nějaké špatné zkušenosti s matkou. Jste přesvědčená, že na světě dost lásky není.

Snažíte se však lidem přinášet jistotu.

Přeji mnoho lásky.


maaja
[18.8.2003 - 16:21:10]

libí se mi 11,40,53,89
nelíbí 92, děkuji :)))

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 18:22:35]
Dobrý den,

boužel, nevím , jestli výběr prováděl muž nebo žena. Pokud žena, může jít o touhu po těhotenství. V každém případě se jedná o člověka, který si drží svoje tajemství a není připraven je vydat. Cítí se nepochopený, někdy reaguje naivně. Pudové potřeby nejsou zcela uspokojeny. Před sebou má také překonání strachu týkajícího se peněz a zdraví a také pocitu izolace od ostatních. Příliš dává,dává a zase dává...záchranář


David
[18.8.2003 - 16:54:49]

Dobry den,
na vasich strankach se mi libi lahvicky: 7,8,47 a 97
nelibi se mi 103

Dekuji a tesim se na odpoved

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 18:26:20]
Dobrý den, Davide,
Vaše celoživotní téma je důvěra. Jste idealista aněkdy jdete proti svým vlastním principům. V současné době procházíte nervézním obdobím a určitými zkouškami, bude záležet hlavně na sebejistotě a disciplíně. Naučte se poslouchat hlavně své vnitřní impulzy, jste intuitivní. Někdy totiž zůstaáváat na povrchu a nejdete do hloubky. Nejste pak schopen se rozhodnout jelikož obě strany vnímáte příliš výrazně. Máte sklon k předsudkům a trochu k diktátorskému jednání.

Doporučuji cestování, přírodu. Dokonce byste byl velmi dobrým znalcem dřevin, pokud byste na tom pracoval.

Mnoho štěstí a sebejistoty v životě


katerina
[13.8.2003 - 17:56:37]

1.modra
2. cerna
3.cervena
4.zluta

Zdeňka Tušková [18.08.2003 - 18:29:08]
milá Kateřino,

mohu Vám odpovědět pouze to,co jsem již odpověděla Aleně.

Tedy:tento test mi skutečně nic neřekne. Možná způsob, který jste zvolila a preferované barvy vypovídají hlavně o opatrnosti ze sebe něco vyndat. Chcete, zdá se, spíše přijímat.

Chcete se opravdu o sobě něco dozvědět? Pokud ano, musím se orientovat způsobem, který je posán v úvodu této diskuze.

Přeji hezký denZdeňka Tušková [18.08.2003 - 18:30:43]
Přeji Vám všem mnoho úspěchů v životě i ve Vaší práci a doufám, že barevný test Aura-Soma pomohl a alespoň částečně poodhalil pohled na sebe sama.

S přáním všeho dobrého
Zděnka Tuškováhttp://o-zona.jobs.cz/
Copyright LMC, s.r.o. 2003
 
 
 

Mapa webu

© 2008-2012 Equilibrium, všechna práva vyhrazena.
Upozornění: Nabízené techniky, postupy a informace jsou uvedeny z informačních a výzkumných důvodů. Tyto techniky nepředepisujeme ani neudělujeme lékařské rady, přímo nebo nepřímo, pro jakéhokoliv čtenáře a na jakoukoliv indispozici. Také nedoporučujeme tyto postupy samy o sobě, ani neděláme žádný výklad týkající se fyziologických účinků z jakýchkoliv myšlenek, které tu podáváme. Lidé, kteří použijí techniky zde uvedené, dělají tak dobrovolně a na vlastní odpovědnost. Avšak naše zkušenosti nám říkají, že ti, kteří se vážně zabývají sebepoznáním, najdou zde zajímavý a podnětný materiál.

Webhosting starhost.cz | Provozováno na CMS E4E

Vyhledat